Program konferencie FM Camp 2018

Časy a poradie prednášok sú predbežné a do začiatku konferencie budú ešte upravené.

(zobraziť detaily všetkých prednášok)

19. 4. 2018 (štvrtok)

8:009:25Registrácia účastníkov 
9:259:35Ing. Stanek Igor, CHASTIA s.r.o.
Ing. Švagerko Jozef, Mesto Poprad
Zahájenie konferencie

Prípadové štúdie

09:3509:55Martin Berek, Veolia Energia Slovensko, a.s.Praktické skúsenosti s FM u priemyselných klientov 
(detaily prednášky)
Pokúsim sa priblížiť špecifickosť FM služieb pre veľkých industriálnych klientov a sprostredkovať pár užitočných rád ako dospieť k úspešnej spolupráci v tomto náročnom prostredí.
09:5510:20Ing. Robert Harton, ENGIE Services a.s.Digitalizácia a mobilita na FM projektoch alebo ako sa dá efektívnejšie komunikovať 
(detaily prednášky)
Reálne využitie CAFM systému na moderných budovách a komunikácia cez helpdesk. Skúsenosti so zavádzaním mobilných zariadení na údržbe objektov a využitie QR kódov v praxi. Zber dát zo systémov BMS a možnosti energetického manažmentu.
10:2010:45Ing. Vladimír Orovnický, DAIKIN AIRCONDITIONING CENTRAL EUROPE - SLOVAKIA s.r.o.Magický príbeh klimatizácie a chladu 
(detaily prednášky)
Kratky pribeh klimatizacie a chladu v podani zaujmavych historickych pribehov s poukazanim na nevsedny vplich chladu na rozne sfery nasho zivota s naslednou analyzou buduceho vyvoja a vplivu digitalizacie na oblast klimatizacie
10:4511:10Mgr. Andrea Čarabová, Svet zdravia, a.s.Spokojní interní klienti a pacienti v sieti nemocníc Svet zdravia 
(detaily prednášky)
Vizitkou kvalitne zvládnutého FM v nemocniciach sú spokojní zamestnanci a pacienti. A nie len v jednej nemocnici, ale v celej sieti. Kvalitu vieme dosiahnuť tým, že dokonale poznáme potreby našich klientov. Príkladom je naša nová nemocnica v Michalovciach. Nie to však len o pekných a nových priestoroch, ale hlavne o kvalitnejšej starostlivosti, lepších službách a efektívnejších procesoch.
11:1011:40Prestávka na kávu
11:4012:00Jan Fical, Arridere s.r.o.
David Balhar, LAND OF DRONES s.r.o.
Využití dron technologie nejen ve facility management 
(detaily prednášky)
Představíme Drony jako praktický pracovní nástroj, jehož možnosti variability nasazení (prostředí a typ práce) a osazení užitečným technologickým zařízením (kamera s vysokým rozlišením, termo kamera, senzory) zásadně usnadňuje práci v mnoha odvětvích. Nastíníme možné výstupy, jako jsou podrobná data o stavu objektů, detailní pohled s rozlišením v řádu milimetrů na pixel, termografická fotomozaika, ortofoto mapa, 3D modely atd.
12:0012:20Ing. Ondrej Sluka, UAVONIC s.r.o.Drony ako pomocníci pri správe budov 
(detaily prednášky)
Súčasťou prednášky budú prípadové štúdie o tom ako efektívne využiť drony pri zisťovaní stavu vonkajších častí budov, vertikálnych a visutých stavieb. Okrem toho zistíte ako Vám použitie dronu vie pomôcť znížiť riziko pri prácach vo výškach a kde Vám vie ušetriť náklady.
12:2012:45Ing. Peter Brestovanský, Štúdio zážitku, s.r.o.Keď odbornosť nestačí 
(detaily prednášky)
Môže byť teambuilding nástroj na zlepšenie kvality poskytovanej služby facility manažmentu? Môže byť teambuilding nástroj na motiváciu zamestnancov? Kedy o ňom treba začať rozmýšľať?
12:4514:15OBED v reštaurácii High Tatras, AQUACITY Poprad

Real Estate a Property Management

14:1514:40Ing. Lukáš Gibaľa, M-MARKET Reality, s.r.o.Efektívne fungovanie obchodného centra z pohľadu developera  
(detaily prednášky)
Cieľom danej prednášky je z pohľadu developera opísať efektívne fungovanie obchodného centra. V úvodnej časti prezentácie si rozanalyzujeme pojem efektívne fungovanie a možné riziká pri tvorbe biznis plánu. Následne si prejdeme jednotlivé oblasti pomocou ktorých môže developer naplniť tento cieľ.
14:4015:05Ing. Andrea Szabová, PhD., AS Property, s.r.o.
Ing. arch. Rastislav Mikluš, AS Property, s.r.o.
Štandardy plôch – aký vplyv majú nehnuteľnosť? - prípadová štúdia 
(detaily prednášky)
Porovnávame skutočne rovnaké sadzby nájmu a prevádzkových nákladov jednotlivých nehnuteľností? Máme jednotnú bázu, alebo všade je to inak. Aký vplyv majú na nehnuteľnosť rôzne štandardy plôch.
15:0515:30Ing. Branislav Púchovský, PhD., UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.Ohodnotenie komerčnej nehnuteľnosti – slovenský znalecký posudok vs. ohodnotenie podľa medzinárodných štandardov. (prípadová štúdia) 
(detaily prednášky)
V príprave
15:3016:00Prestávka na kávu

IT Technológie

16:0016:25Ing. Daniel Čurka, PhD., ENGIE Services a.s.Aupark v Bratislave a jeho cesta k 50 % redukcii CO2 do roku 2030 
(detaily prednášky)
Prístup k energetickej efektívnosti objektu s diverzifikovanou skupinou údajov o spotrebe, prevádzkových parametroch, hydrometeorologických údajov, meniacich sa požiadavkách nájomcov. Prenos dát a ich integrácia do analytického SW a jeho využitie pre efektívne riadenie objektu. Spracovanie Big Data a nastavenie reportingu s cieľom minimalizovať čas energetického manažéra. Implementácia meraní a jej dopad na funkčnosť jednotlivých technológií. Tvorba dlhodobého konceptu energetickej efektívnosti a odborné poradenstvo pre zákazníka.
16:2516:50Ing. Milan Orlovský, MBA, KOOR s.r.o.Energetický management – praktické príklady 
(detaily prednášky)
Energetický management a prínos pre klienta, komplexnosť, kontinuita, financovanie, garancia dosiahnutých prevádzkových výsledkov, využitie eiOT, so zameraním na Facility.Príklady praktických skúseností a inštalácií.
16:5017:15Ing. Gabriel Oravec, CHASTIA s.r.o.IoT a možnosti jeho využitia pre Facility Management 
(detaily prednášky)
V príprave
17:1517:35Prestávka na kávu
17:3517:55Martin Komínek, SimpleCell Networks Slovakia, a.s.
Michal Pavlas, WAFE s.r.o
Internet vecí v správe budov a prípadová štúdia na skvalitnenie životného prostredia v interiéri 
(detaily prednášky)
V príprave
17:5518:20Ing. Tomáš Polák, OKIN FACILITY SK, s.r.o.Digitalizace v OKIN FACILITY 
(detaily prednášky)
Pokládáte si otázku, jak zvýšit efektivitu probíhajících procesů na klientských zakázkách? Odpovědí je CHYTRÁ DIGITALIZACE. Řekneme vám, jak v OKIN FACILITY řešíme zapojení mobilních technologií do řízení plánovaných i neplánovaných zakázek, proč je analýza dat klíčová pro přesné vyhodnocení jejich průběhu a jak využíváme IoT (Internet of Things) na každodenní bázi.- Digitalizace jako jeden z nejzásadnějších prvků zvyšování efektivity práce a probíhajících procesů při řízení on line činností u klientů.- Řízení plánovaných i neplanovanách aktivit na zakázkách za využití mobilních technoilogií.- Analýzy dat jako klíčový nástroj pro efektivní hodnocení průběhu zakázky, porovnávání se zakázkami podobného charakteru.
18:2018:40Peter Horáček, Hotelit
Matej Sojka, Hotelit
Inteligentný prístupový systém SALTO 
(detaily prednášky)
Salto Systems je globálnym lídrom v oblasti elektronických prístupových systémov. Bola to práve spoločnosť SALTO Systems, ktorá v roku 2002 zaviedla nový štandart v oblasti online zberu prístupových dát prostredníctvom SVN * a to aj pre prístupové body, ktoré nie sú pripojené do siete. Zber dát prostredníctvom technológie data-on-card cez SVN ponúka možnosť online monitoringu pre akékoľvek prístupové body bez navyšovania ďalších nákladov. Samozrejmosťou sú najmodernejšie štandardy čo sa týka RFID prípadne využitie technológií ako NFC alebo bluetooth, ktoré plne nahrádzajú zastaralé pevné kľúče alebo magnetické karty. Prezentácia prípadovej štúdie v Business prostredí.Predstavenie rady elektronických zámkov XS4.Praktická ukážka Salto Virtual Network.

Exteriérová aktivita

14:0017:00Mgr. Miroslava Haladejová, Motor-Car Bratislava, spol.s r.o.
Ing. Ondrej Sluka, UAVONIC s.r.o.
Predvádzacie jazdy Mercedes-Benz 
(detaily prednášky)
Príďte si odskúšať a dozvedieť sa viac o vozidlách značiek Mercedes Benz a KIA.

Aktivita

14:0017:00Ing. Ondrej Sluka, UAVONIC s.r.o.Očami pretekárskeho dronu 
(detaily prednášky)
Prostredníctvom VR okuliarov budete mať možnosť pozrieť sa na svet pohľadom pilota pretekárskeho dronu. Prežite adrenalín z vysokej rýchlosti, zrýchlenia z 0 na 100 km/h za 1 sekundu a krkolomných zákrut na vlastnej koži.
18:3020:00VEČERA v reštaurácii High Tatras, AQUACITY Poprad

Spoločenský večer

21:0001:00Spoločenský večer v bazénoch Blue Sapphire v AQUACITY Poprad v AQUACITY Poprad, občerstvenie, drinky, zábava.

20. 4. 2018 (piatok)

8:309:30Registrácia účastníkov

Energetický manažment

9:3010:00Ing. Miroslav Hruška, Hoval spol. s r.o.Zvýšenie efektívnosti zdroja tepla na sídlisku Šváby v Prešove 
(detaily prednášky)
Bez ohľadu na to, či hovoríme o verejných budovách, rodinných domoch, priemyselných halách, alebo o CZT, hlavné požiadavky na vykurovanie sú nízke prevádzkové náklady a minimálny dopad na životné prostredie.V súčasnosti sú novostavby navrhnuté a realizované v energeticky úsporných a pasívnych štandardoch, kde je vyžadované omnoho menej energie na vykurovanie, ako pred niekoľkými rokmi. Na Slovensku však máme stovky centrálnych zdrojov tepla (CZT), ktoré sú v technickom stave, v akom sú.Preto cieľom prednášky je poukázať na potrebu zvyšovania energetickej hospodárnosti centrálnych zdrojov tepla, ako neoddeliteľnej súčasti komplexnej obnovy CZT. Prednáška je zameraná na vyhodnotenie rekonštrukcie centrálneho tepelného zdroja a prezentáciu dosiahnutých reálnych úspor.
10:0010:30Emil Izakovič, ESM YZAMER, energetické služby a monitoring s.r.o.Implementácia plynového tepelného čerpadla (GHP) do tepelnej sústavy 
(detaily prednášky)
V príprave
10:3011:00Ing. Jiří Tencar, Ph.D., ECOTEN s.r.o.Inovativní revitalizace budovy školy na inteligetní energeticky nulovou budovu 
(detaily prednášky)
Komplexní řešení revitalizace školy je výsledkem optimalizace projektu především dle metodiky SBToolCZ, LCA a LCC. Revitalizace se nezaměřuje pouze na problematiku provozních energetických úspor, ale zahrnuje v plné šíři environmentální aspekty (materiály, energii, vodu, zeleň), sociálně-kulturní aspekty (komfort, bezpečnost) a ekonomicko-manažerské aspekty (náklady životního cyklu, nakládání s odpady, facility management). Výsledkem je unikátní projekt v celoevropském kontextu.
11:0011:20Prestávka na kávu
11:2011:50Ing. Michal Tihanyi, ENERGY SYSTEMS GROUP s.r.o.
Ing. Martin Štefko, Amicus SK, s.r.o.
IQRC - Zónová bezdrôtová regulácia vykurovacích systémov 
(detaily prednášky)
Systém IQRC je vyvinutý pre bezdrôtovú reguláciu vykurovania a automatizáciu budov. Dokáže ovládať viac ako 1000 koncových zariadení - bezdrôtové termostatické hlavice, regulátory, teplotné snímače, spínacie jednotky, elektrické radiátory a pod. Vďaka tejto výhode nachádza systém IQRC uplatnenie aj pri regulácii vykurovania rozľahlých objektov, ako sú školy, nemocnice, hotely, administratívne budovy. Bezdrôtová komunikácia umožňuje jednoduchú a cenovo dostupnú inštaláciu systému, vyžadujúcu minimálne stavebné úpravy.
11:5012:20Ing. Tomáš Matušovič, Viessmann, s.r.o.Využitie digitálnych technológií pre diaľkovú správu zdrojov Viessmann 
(detaily prednášky)
Predstavenie produktov pre diaľkové ovládanie, optimalizáciu a správu kotolní Viessmann, ako aj možnosti integrácie na nadradený systém.
12:2012:50Ing. Wiesław Wania, Město TřinecZavádění EM – dlouhá cesta správným směrem 
(detaily prednášky)
Přednáška shrnuje základní poznámky z první provedené etapy EM na objektech v majetku Města Třinec a nastínění následných kroků a etap při zavádění živého EM.
12:5013:10Prestávka na kávu

BIM

13:1013:35Ing. arch. Michal Pasiar, Acrea s.r.o.
Ing. Mário Chlaň, Acrea s.r.o.
BIM model a jeho praktické využitie pri správe budov - prípadová štúdia Aupark, Bratislava 
(detaily prednášky)
V príprave
13:3514:00Tomáš Minka, Bim.Point ČRAby byl váš BIM model stále živý. Jak efektivně využit informace z BIM modelů při správě staveb. 
(detaily prednášky)
V príprave
14:0014:25Ing. Daniel Martynek, Městský úřad TřinecJak jsme začali s BIMem 
(detaily prednášky)
Prezentace pojednává o cestě města Třinec v aplikaci metodiky BIM. Popisuje vize města, jeho směr v následujících letech, ale zároveň i překážky se kterými město v rámci zavádění těchto procesů bojuje.